Červeno-stříbrně cimbuřově sníženě dělený štít. Nahoře vyrůstající stříbrný lev se zlatou zbrojí, držící levou tlapou zlatou vyrůstající žerď zlato-černě polcené korouhve se zlatým ocasem. Dole na jednom stonku dva odkloněné zelené březové listy.
Cimbuřové dělení má souvislost s existencí tvrze a později zámku v Březně. Dva březové listy jsou mluvícím znamením a mají vztah ke jménu městyse. Počet listů souhlasí s počtem místních částí, které tvoří obec a na tuto skutečnost ukazuje i jejich společný stonek. Červený štít a lev ukazují k nejstarším poznatelným dějinám městyse, které jsou spojeny s Markvartem II. z Března, připomínaným v roce 1255. Korouhev držená lvem je korouhví pánů z Vartenberka, kteří byli potomky Markvarta II. z Března a také dominantními vlastníky Března v době před husitskými válkami.
Vlajka tvoří dva vodorovné pruhy, červený a bílý (červenou barvu mají v erbu Markvartici). Z horního kraje bílého pruhu do červeného vyniká bílý lev (opět markvartická lvice v červeném pozadí) se žlutou zbrojí, držící levou tlapou žlutou žerď žluto – černě polcené korouhve se žlutým ocasem (barvy Vartemberského erbu). V bílém pruhu na jednom stonku dva odkloněné zelené březové listy (význam ve spojitosti jako u znaku, určující počet místních částí). Vlajka opakuje podobu znaku, s výjimkou zobrazení zubů a mezer na horním okraji bílého pruhu.
Poznámky Heraldické kanceláře k návrhu znaku a vlajky měsytse Března